Wpisy w kategorii: Sztuka dzieci / Art Enfants

Siedem słoni w Rabce, w Mieście Dzieci Świata.

P1000430 Miasto dzieci – Rabka, tu przyjeżdżają na leczenie w sanatoriach dzieci z całej Polski. Klimat tu wyjątkowy, co z porywami wiatru zdrowie i uśmiech dzieciakom przywraca. Centrum miasta, fontanna, na czterech rogach  siedem słoni, wszystkie podniesione do góry trąby maja. Słonie duże, małe słoniki przytulone do matek, rzeźby trochę jak plastelinowe figurki, ale wszystkie rozbawione minki mają. (więcej…)


Sztuka dzieci

 Sztuka dziecięca jest w wyrazie niezwykła i związane jest to z rozwojem emocjonalny dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, który charakteryzuje się dużą dynamiką. Zakres rozwoju emocjonalnego w plastyce jest związany  z bodźcami, które dziecko otrzymuje ze świata zewnętrznego, a  dzieło plastyczne jest obrazem percepcji zjawisk i ich przeżywania.  W dziecięcych rysunkach pojawiają się  osoby,  postaci i rzeczy szczególnie ważne, z którymi dziecko jest związane  emocjonalną więzią. (więcej…)


Prace dzieci z Podlasia(Polska)

157Małe dzieci mają w sobie to niezwykłe widzenie świata, ich rysunki są niepowtarzalne w percepcji, ujęciu tematu, zestawieniu kształtów, kolorów. Chciałam podzielić się tutaj światem widzianym oczami dzieci z Podlasia. Przed laty, niesiona losem,  zawędrowałam do małej, wiejskiej szkoły położonej we wsi Przegaliny Duże na Podlasiu. „Ponad 100 – letnie drzewa, oświetlone ostatnimi promieniami zachodzącego słońca rzucały długie cienie… – jak tam wtedy pęknie było. (więcej…)