Wpisy w kategorii: Wydarzenia / Événement

Medal pamiątkowy profesora Jana Sławomira Samka

W 40 – lecie pracy naukowej i dydaktycznej profesora dr. hab. Jana Sławomira Samka został wybity medal pamiątkowy. Medal jest przyznawany jak dowód uznania za wybitne dokonania w „Dziedzinie Sztuki”, a w szczególności za edukacje przez Sztukę. W  2017 roku Gremium portalu „Samkoviana” przyznało medal  STEFANI  MAGGIULLI  ALFIERI krytyczce sztuki, artystce z Włoch w dowód uznania za podejmowane działania w dziele wychowania młodzieży do umiłowania dobra i piękna w ramach   Concorso Internazionale d’Arte ” I DAUNI” Vieste.

1. medal STEFANIA M.ALFIERIqqjnryw1


Zimowy Salon Malarstwa i Rzeźby w Krakowie

170 artystów, 170 dzieł, tradycyjnie i w tym roku na przełomie marca/kwietnia miało miejsce cykliczne wydarzenie artystyczne, Zimowy Salon Malarstwa i Rzeźby 2015, artystów krakowskich zrzeszonych w Związku Polskich Artystów Plastyków. Tym razem dokonania artystycznego środowiska krakowskiego  można było oglądać w Galerii Nowohuckiego Centrum Kultury. (więcej…)


Alpejski Karnawał – Carnaval de Monthey

Szwajcarscy górale, mieszkańcy kantonu Valais, żyjący u  podnóża czterotysięczników to spokojni i bardzo przewidywalni ludzie, jednak  na kilka dni w roku, na przełomie lutego i marca, zapominają o obowiązkach i bawią się, a wszystko za sprawą  Carnaval! Wtedy to w miastach szwajcarskich odbywają się wielodniowe  uroczystości karnawałowe, a mieszkańcy świętują .  (więcej…)


Festival de ballons

Zimą w Szwajcarskich Alpach odbywa się wyjątkowe wydarzenie, Międzynarodowy Festiwal Balonów w Château-d’Oex, szwajcarskiej miejscowość położonej w kantonie Vaud. W tym roku w dniach 26 stycznia do 3 lutego była to już 35. edycja Festival de Ballons. (więcej…)


Festival Lausanne Lumieres 2013

Festiwal światła w Lozannie – poezja koloru, awangarda formy w harmonii z przestrzenią miejską. Od kilku lat w szwajcarskim mieście Lozannie, na przełomie listopada i grudnia, gdy mrok wcześniej zapada i wieczory tak długie są odbywa się niezwykłe wydarzenie – Festiwal Światła. (więcej…)


Parada Świętego Patryka – „La fête de la Saint-Patrick”

Zielone kapelusze, szaliki, wymalowane na policzkach koniczynki, nawet psy mają zielone kubraczki, mimo, że to dopiero  połowa marca, a już wszędzie dominuje zieleń, a to wszystko z powodu Irlandzkiego święta – Dnia Świętego Patryka. Zieleń to narodowy kolor Irlandii, więc w ty dniu zieleni nigdy nie za wiele. Tradycyjnie wtedy odbywają się parady w różnych częściach świata, wszędzie tam gdzie są obecni Irlandczycy.
Zdjęcia z parady  Świętego Patryka w Toronto w 2009r. fota Elżbieta A. Sadkowski (więcej…)